Úvod

Jaguár Platypus

Pozor, dobrodruhovia!

Povesť vraví, že hlboko v Yarivanských ruinách sa ukrýva prastaré neopísateľné zlo. Nájde sa dvojica odvážlivcov, čo objaví cestu až do dúpäťa tohto stvorenia a zistí, čo je na tom pravdy?

Yarivan je kooperatívna puzzle-arkádová hra pre dvoch hráčov. Hráči sa prebíjajú spletitým bludiskom a navzájom si pomáhajú pri otváraní dverí, ktoré im bránia v ceste ďalej. Hru sa môže zahrať aj jeden človek, ak si dá pozor a bude ovládať oboch hráčov, ale je to menšia zábava. ;-)

Hru vytvoril tím Posledná Konštitúcia do súťaže ŠPONGIA 2009. Napísali sme 2000 riadkov kódu, nadesignovali sme 8 detailných levelov, nakreslili sme nad 150 políčok a 7 rôznych nepriateľov (dokopy 2.3MB grafiky) a skomponovali 14 minút originálnej hudby – a to všetko za dva týždne.

Celá hra je zadarmo a open-source. Pozrite si trailer a screenshoty, a potom si ju hneď stiahnite a vyskúšajte. Veľa šťastia!

Screenshoty

Trailer

Trailer ku hre zverejníme až počas prezentácie v utorok 3. novembra o 8:15.

Autori

Posledná Konštitúcia

 • Fotka

  Tomáš BelanArchitekt

  manažment, programovanie, design, levely, webstránka
 • Fotka

  Števo Benčík – Remeselník

  hudba, grafika postáv a nepriateľov, QA
 • Fotka

  Viktor SečTovariš

  grafika levelov, logo, QA

Stiahnuť

Ak sa vám hra páči, možno vás zaujme aj predošlá hra od Poslednej Konštitúcie, Scion. Na stránkach súťaže ŠPONGIA nájdete aj mnoho ďalších hier od iných tímov.

Verzia 2, dodatočne vydaná po skončení súťaže, opravuje niekoľko zostávajúcich chýb – zvlášť keď adresár s programom, alebo adresár s uloženými hrami, obsahuje diakritické znaky. Toto sa zvlášť prejavuje na slovenských a českých edíciach Windows. Pôvodná odovzdaná verzia je z historických dôvodov stále stiahnuteľná a normálne hrateľná, ale nemusí každému správne fungovať.