Špongia 2018

Športové programovanie oči neodpudzujúcich grafických interaktívnych aplikácií

Termíny

18. október (št)

Koniec registrácie

19. október (pi)

Vyhlásenie zadania

5. november (po)

Koniec súťaže

12. november (po)

Prezentácie

Úvod

Špongia je súťaž v programovaní počítačových hier pre študentov základných a stredných škôl. Súťažiaci majú 17 dní, aby na zadanú tému spravili najlepšiu hru, akú dokážu. Znie to zaujímavo? Prečítaj si pravidlá, zlož svoj 1-6 členný tím a prihlás sa do súťaže! (Registrácia už skončila. Ak ste sa nestihli registrovať, skúste šťastie o rok.)

Súťaž je určená pre študentov základných a stredných škôl, ale ostatní sa môžu zúčastniť exhibične. To znamená, že sa normálne do súťaže prihlásia, vyrobia hru podľa zadania a odprezentujú ju, ale nebudú hodnotení ani zaradení do poradia. Vysokoškoláci a iní záujemci: Ak chcete zistiť, čo vo vás je, a vyskúšať si, aké je vyrobiť celú hru za dva týždne, pozývame vás zúčastniť sa!

Súťaž sa skončila

Programátori doprogramovali, grafici dografikovali, zvukári dozvukovali, porota doporotovala a výsledky sú známe. Môžete si vyskúšať odovzdané hry, zbierať inšpiráciu a tešiť sa na budúci ročník.

Spomienka na minulý ročník

Tento rok sa koná už trinásty ročník súťaže. Pravidlá sa od minulého ročníka v niektorých bodoch zásadne zmenili, odporúčame preto si ich dobre pozrieť.

Minulý rok vyhrala hra Clementia od tímu Špongia 2017. Ostatné hry si môžete pozrieť vo výsledkovej listine.